Ve středu se uskutečnilo krajské kolo Přeboru škol v OB. Pořádali členové SKOB Roudnice nad Labem. Prostor závodu se nacházel v katastru obce Vědomice na břehu Labe (přes řeku od Roudnice nad Labem).

     Shromaždiště bylo pěkné: velké množství laviček a stolů (i krytých), bufet U sumce, parkoviště v místě, start i cíl také přímo v centru. Počasí bylo velmi pěkné – svítilo sluníčko a bylo teplo. Mapa Pod lipou 2017 (1 : 4 000, ekv. 2 m, stav 2017) zobrazovala Pravý břeh Labe a to na obě strany od mostu. Na mapě bylo softbalové hřiště, plavecká hala, kajakářský kanál, sportovní hala, fotbalové hřiště … a dokonce i les (na mapě zabíral asi tak 7 cm2). Převýšení bylo malé, kontroly byly umístěny u jasných objektů (dvě dokonce na ostrově a jedna na molu). Tratě dlouhé maximálně 3 kilometry. Ražení na průkazky, popisy kontrol pouze na mapě (ale velmi špatně definované). Jednalo o pořádný běžák. Kontrol bylo v prostoru hodně, některé i blízko sebe. Bylo nutno si kontrolovat kódy. To neudělala Kačka Karpíšková, orazila špatně předposlední kontrolu a byla disk. Jinak by jí čas zařadil na čtvrté místo.
     Závodu se zúčastnily dvě teplické školy: ZŠ Buzulucká a Gymnázium. V jejich řadách startovalo několik našich členů. Mimo to jsme měli zastoupení i u Gymnázia Ústí nad Labem (Jakub Bílý). Na stupně vítězů se dostali: Rose Riby (1. místo DS), Jakub Bílý (1. místo H9), Šimon Matějka (1. místo HS), Karolína Žejdlíková (2. místo DS), Štěpán Růžička (2. místo HS), Eliška Žejdlíková (3. místo D7).
     Obě teplické školy ve svých kategoriích zvítězily a získaly tak právo startu na celostátním finále, které se koná za měsíc v Čechách po Kosířem (mnozí znáte prostor z roku 2008, kdy se zde konal doprovodný závod při Mistrovství světa v OB).
     Fotky ze závodu naleznete ve Fotogalerii.