Déšť a pouhé čtyři stupně nad nulou nás provázely při pořádání okresního kola Přeboru škol v OB. To jsme uspořádali ve středu 26.4. v Proboštově na mapě Jaroslav 2017, 1 : 7 500, 5 m. Mapu jsme nechali vytisknout i s tratěmi v programu výukových map. Oproti předchozí verzi Miloš domapoval další dva kousky lesa. Ten přiléhající k teplárně jsme i využili při stavbě tratí. Pro osm soutěžních kategorií Miloš Eiselt postavil čtyři tratě. Byly v délkách od 1,6 do 3,2 km. K tomu jednu trať pro učitelský doprovod.

     Shromaždiště bylo na hřišti ZŠ Proboštov. Zde jsme postavili stan a natáhli plachtu pro ukrytí před deštěm.
     Na start se postavilo 172 závodníků z 11 škol. Mimo soutěž startovalo 7 závodníků ze ZŠ Povrly (zaběhla si i jejich paní učitelka). Na svou vlastní trať vyrazilo také 5 závodníků z Arkádie Teplice s dvoučlenným doprovodem.
     Vše jsme zvládli bez problémů. Start měl maličké zpoždění způsobené nefunkčními startovacími hodinami. Výsledky jsme spočítali dobře a stejně tak jsme vyhlásili nejlepší závodníky. Ti na stupních vítězů obdrželi diplomy, medaile a věcné ceny. Každý účastník dostal v cíli pití a sušenku.
     V šesti kategoriích z osmi získali naši svěřenci vítězství. Jana Kruschinová v D5, Vojtěch Šimek v H5, Eliška Žejdlíková v D7, Leopold Haslinger v H7, Karolína Žejdlíková v DS a Šimon Matějka v HS. Mezi učiteli si pro vítězství doběhla Jitka Žejdlíková.
     V kategorii škol zvítězila ZŠ Na Stínadlech v kategorii DH5, ZŠ Buzulucká v DH7+DH9 a Gymnázium Teplice v DHS.
     Rozpětí výsledků bylo velké. Například v D5 vyhrála Jana s necelými 15 minutami, v pořadí druhé závodnici jsme naměřili přes 44 minut. Poslední kvalifikovaná byla v lese bez pěti minut dvě hodiny! Dvanáct běžců nenašlo všechny kontroly a byly tak zařazeni na konec výsledků.
     I přes nepříznivé počasí se závod většině závodníkům líbil a jistě se zúčastní i příštího přeboru.