O víkendu po Velikonočním pondělí vyrazila početná skupina teplických běžců na tradiční Česko-Německé závody SAXBO 2017.

V sobotu bylo shromaždiště na louce u Osečné. Na závodníky čekala klasická trať na mapě Na valech, 1:10 000, e=5m, stav únor 2017. Terén byl celkem kopcovatý, s hustou sítí cest a s větším počtem různých porostů. Ačkoliv to z počátku nevypadalo, nakonec bylo během závodu docela pěkné počasí.
Náš oddíl zaznamenal několik pěkných výsledků. Ela Lošťáková se umístila třetí v D10L, Lenka Kovářová byla jen o malý kousek druhá v D20, Alena Kovářová skončila třetí v D55, Lukáš Juren se umístil na druhém místě v H20.

Po závodě se většina výpravy přesunula do Hrádku nad Nisou do kempu Kristýna. Volný večer každý trávil různě – někdo se šel podívat k vodě, někdo se šel projít po okolí a jiní se šli po sprše najíst do jednoho ze dvou restauračních zařízení. Pak už šli ale všichni spát do chatek aby byli plní sil na druhý den.

V neděli jsme zamířili do německého Lückendorfu. Shromaždiště bylo opět na louce, ale pořadatelům prý na poslední chvíli část shromaždiště zatrhli a tak na poslední chvíli hledali volné parkovací plochy. I z toho důvodu jsme se v prostoru pro stany s ostatními oddíly trochu mačkali. A že byl stan potřeba, protože na rozdíl od soboty sněžilo a foukal silný vítr.
Běželo se na mapě Zigeunerberg, 1:7 500, e=5m, stav únor 2017. Prostor jsme znali z minulých let z jiné strany. Terén byl náročnější, plný skal a kamenů. Ani terén ani počasí však některým našim závodníkům nezabránili v pěkném umístění. Ela Lošťáková tentokrát v D10L vyhrála, stejně jako Rose Riby v D18, Lenka Kovářová byla opět druhá v D20, Michal Žejdlík skončil třetí v H45.

Závod se všem závodníkům líbil a určitě jsme SAXBO neběželi naposledy. Všechny výsledky naleznete na ORISu.