2017 - VIII. LODM

ODM » 2017 - VIII. LODM

Letní olympiáda dětí a mládeže 2017

VIII. LODM se letos uskutečnila v Jihomoravském kraji, v Brně. Na programu byl opět i orientační běh (spolu s dalšími 26 sporty).
     O organizaci OB závodů se postarali borci z SK Brno Žabovřesky pod vedením Libora Zřídkaveselého. Vše se jim povedlo.

Cesta do Brna (osobními auty).
     Ubytování (VŠ koleje, mnohem lepší ubytování než minulé v Plzni).
     Prohlídka města.
     Slavnostní zahájení na výstavišti (oheň zapalovala Martina Sáblíková).

25.6. - Neděle
     Sprintový trénink na mapě Královo Pole, 1 : 4 000, 2,5 m.

Sprint

Centrum závodu bylo na hřišti ZŠ Horácké náměstí. Běželo se na mapě Řečkovice – Sever, 1 : 4 000, 2,5 m. Začátek byl na kopcovitém sídlišti, pak se přeběhlo do části s vyššími domy, kde bylo mnoho nepřekonatelných zdí (zde se nejvíce chybovalo), konec byl na sídlišti.
     Tratě byly pěkné a náročné – přehlédnutí průchodu znamenalo konec nadějí. Bohužel se nám ve velkém vedru nedařilo. Ema byla na 4. kontrole těsně třetí, ale pak přišly dvě chyby – napřed jen 30 sekundová, ale hned potom 2minutová. To byl konec nadějí na medaili. I tak obsadila nejlepší místo z ústeckých běžců.. Magda byla ještě na 5. kontrole třetí, ale potom přehlédla jedny schody, naběhla k jinému domu a tím se také připravila o dobré umístění. Ostatním se nedařilo.

Sprintové štafety

Večer před závodem Matěj šlápl na střep, který mu projel botou a zapíchl se do chodidla. Po třičtvrtě hodině na ošetřovně se rozhodlo, že se do nemocnice na šití nemusí, ale olympiáda pro něj skončila. Tím byla zrušena i starší štafeta.
    Shromaždiště bylo stejné jako při Sprintu. Ale běhalo se v jižnější části mapy. Mapa byla Řečkovice – Jih, 1 : 4 000, 2,5 m. Běželo se ve složení D-H-H-D. Stále bylo velké teplo. Ema potvrdila, že je výborná běžkyně a mezi mladšími předávala po prvním úseku na třetím místě se ztrátou pouhých 11 sekund. Ostatní bohužel tak dobře nezaběhli. Starší štafeta běžela pouze tři úseky.

Krátká trať

I na poslední závod bylo velké teplo. Běhalo se na mapě Zamilovaný háj, 1 : 10 000, 5 m. Převýšení bylo velké a les zarostlý. Prostě absolutní opak předchozích sídlištních map. Starším se zase moc nedařilo. Mezi mladšími to šlo holkám. Ema potvrdila své kvality a doběhla na nádherném druhém místě. Majda skončila patnáctá.