Pokyny

CZ » Pokyny

 

Pokyny ke stažení ve formátu doc zde.

 

TJ Lokomotiva Teplice, oddíl OB

POKYNY

1. závod Ještědského žebříčku mládeže a dospělých

1. závod Ještědského poháru družstev žactva a veteránů

rankingový (koeficient 1,00) a veřejný závod

 

Pořadatel: TJ Lokomotiva Teplice, oddíl orientačního běhu (LTP).

Datum: sobota 12. 04. 2014

Forma závodu: závod jednotlivců na klasické trati s intervalovým startem.

Shromaždiště: Autocamp Osek u Duchcova. Souřadnice: 50° 37' 18.555" N, 13° 41' 10.225" E. Jako  šatny lze využít verandy neobsazených chatek nebo vlastní dopravní prostředky. V určeném prostoru lze stavět oddílové stany.

Parkování: parkování (není pořadatelem organizované), je možné dle pravidel silničního provozu v přilehlých ulicích. Je také možné parkovat přímo v autokempu. Zde je majitelem AC vybíráno parkovné 70 Kč.
Příjezd na shromaždiště bude značen ze směrů Loučná, Duchcov, Lom a Hrob.

Prezentace: od 8:30 do 9:30. Dodatečné přihlášky budou možné pouze v rámci možností pořadatele za dvojnásobné startovné, veřejný závod v kategoriích P2 a P4 za základní vklad. K prezentaci se nemusí dostavit oddíly, které mají vše v pořádku (zaplaceno a žádné změny). Tyto oddíly budou uvedeny na stránkách závodu.

Kategorie: DH10L – linie – značená trať pro děti bez doprovodu (červenobílé plastikové fábory),
  HDR – linie – značená trať pro děti s doprovodem (červenobílé plastikové fábory),
  DH10-DH20, DH21L, DH21K, DH35-DH65, H70,
  P2, P4 (příchozí).
  HDR, P2, P4 po odprezentování startují kdykoliv od 10:30 do 12:00 v samostatném koridoru.

Zapůjčení SI čipu: 30 Kč / ks (kategorie HDR, DH10L, DH10 zdarma). V případě ztráty či nevrácení zapůjčeného čipu bude požadována náhrada 750 Kč / ks. U neregistrovaných závodníků bude požadována záloha za zapůjčený SI čip.
Předpokládané časy vítězů dle SŘ JO pro klasickou trať. Parametry tratí jsou na samostatném seznamu.

Dětská trať (F): je určena pro nejmenší děti. Má samostatný start na jižní straně koupaliště. Pro příchod použijte značenou cestu. Vstup do prostoru opravovaného koupaliště je zakázán. Účastníci tohoto závodu dostanou drobnou odměnu. Start kdykoliv od 10:30 do 13:00 nebo do vyčerpání map, ražení kleštěmi do mapy. Start zdarma.

Start: nula v 10:30, vzdálenost 800 m, převýšení 50 m, značeno modrobílými fábory. Dbejte zvýšené pozornosti v úseku, kdy se jde po kraji vozovky (cca 150 m).

Startovní listiny: budou vydány po oddílech na prezentaci a po kategoriích vyvěšeny na shromaždišti a startu.

Cíl: je v bezprostřední blízkosti shromaždiště. Vyčítání čipů je v místě prezentace a je povinné pro všechny závodníky, i pro ty, kteří nedokončili závod. Závodníci, kteří mají půjčený čip, jej po vyčtení odevzdají.

Časový limit: 120 minut.

Mapa: Salesiova výšina, 1 : 10 000, 5 m, revize jaro /2014, A4, mapovali Jan Picek a Milan Bílý v mapovém klíč ISOM 2000. Mapa je tištěna na laserové tiskárně a není vodovzdorně upravena.  Mapník bude k dispozici na startu. Mapu se zákresem trati si závodník vyzvedne při postupu na mapový start. Zvláštní mapové značky: zelený křížek – vývrat, zelené kolečko – výrazný strom. Pro značnou členitost terénu upozorňujeme na velkou generalizaci mapy. Mapy budou v cíli vybírány do 13:00, resp. do startu posledního závodníka.

Zakázaný prostor: prostor závodu je západně od silnice Osek  - Loučná  a severně od silnice Osek - Lom. Do tohoto prostoru je zákaz vstupu závodníkům před startem a po doběhu, do uzavření startu.

Terén: členitý s velkým množstvím údolíček, kamenů a skalek, místy s podrostem, hustníky a průměrně hustou sítí cest. Běh po železniční trati je zakázán.

Způsob ražení: bude použit elektronický systém Sportident. Ve startovním koridoru musí závodník použít nulovací a kontrolní jednotku. Startovací jednotka bude použita pro kategorie HDR, P2 a P4. Na cílové čáře budou cílové jednotky. Pro případ selhání jsou na stojanech kleště a kontrolu orazte do R políček v mapě, a upozorněte na ražení v mapě cílové pořadatele.

Popisy kontrol: pro každého závodníka samoobslužně na shromaždišti ve formě piktogramů.

WC a mytí: pouze na shromaždišti v umývárně autocampu.

Občerstvení na trati a v cíli: šťáva pro všechny závodníky.

Výsledky: průběžné výsledky na shromaždišti.

Vyhlášení vítězů: ve všech kategoriích se vyhlašují první tři závodníciV HDR se vyhlašují a odměňují všichni startující. Vyhlášení bude probíhat průběžně na shromaždišti přibližně od 14:00.

Jury: bude jmenována po prezentaci a její složení bude vyvěšeno na shromaždišti.

Předpis: závodí se dle platných pravidel OB a soutěžního řádu. Předpokládané časy vítězů jsou v souladu se soutěžním řádem JO. Závodníci se zúčastní závodu na vlastní nebezpečí, respektive rizika jejich zákonných zástupců.

Protesty: písemně hlavnímu rozhodčímu se vkladem 200,- Kč na adresu: Luboš Bruner, Rohová 183, 415 01 Teplice.

První pomoc: v cíli.

Stránky závodu: http://www.loko-teplice.info/JO2014/

Občerstvení na shromaždišti: pořadatelský bufet plný výborných buchet. V areálu AC je restaurace a bufet s možností stravování.

Hlavní funkce: Ředitel: Miloš Eiselt R3, Hlavní rozhodčí: Luboš Bruner R3, Stavitel tratí: Petr Bílý R3

Děkujeme, že jste k nám přijeli a při absolvování závodu u nás, vám přejeme mnoho úspěchů. 

Děkujeme také sponzorům za podporu, a poskytnuté ceny a finanční podporu: Lázním Teplice v Čechách a.s., městu Teplice a Dřevotepu s.r.o.,

Vydáno 27. 3. 2014.